U nás ve ValmezuZa zeptání nic nedáte.

Valmez v ohrožení!

Publikováno 06.04.2014 v 21:30 v kategorii K dění ve městě, přečteno: 410x

„Vážení spoluobčané POZOR! Podle subjektivně objektivního a naprosto závisle nezávislého místního tisku je Valašské Meziříčí v přímém ohrožení!

Jak uvádí výše uvedený zdroj ve svém posledním tiskovém vydání, jsou občané tohoto města v přímém nebezpečí. Z uzavřeného a přísně střeženého prostoru místního městského úřadu unikl blíže neurčený počet velmi nebezpečných jedinců podezřelého a nejasného původu (snad i lidského, ale někteří světově uznávaní odborníci tento původ zpochybňují a řadí tyto tvory spíše ke hmyzu škodlivému, s lidskou podobou – imitace hmyzu jde). Občanům důrazně doporučujeme, aby v případě, že na tohoto tvora v ulicích města narazí, se k němu sami nepřibližovali. Volejte na číslo 333, na místo se ihned dostaví specializovaná jednotka rychlého nasazení, uprchlého tvora pomluvou zneškodní a zajistí jeho opětovné umístění do chráněných prostor úřadu. Nová občanská iniciativa IBU již pracuje na novém systému obrany města před podobnými případy nepovoleného úniku uvedených tvorů mezi běžný lid, a to za přispění finančních prostředků z evropských fondů (uvažuje se také o sbírce „Město sobě“).

O jakého tvora vlastně jde. Dle sdělení pracovníků místního výzkumného ústavu se jedná zřejmě o druh měňavce, pracovně nazývaného Úředník nepohodlný. Jeho vysoká nebezpečnost spočívá zejména v tom, že projevuje náznaky inteligence, vyznačuje se schopností učit se a je podezření, že si pamatuje jevy a děje minulé. Co je ale úplně nejděsivější, čas od času projeví vlastní názor!

Vážený občane, proč se volně pohybujícího úředníka máte bát? V kontaktu s vámi, jakožto jedinci lidského druhu může být totiž přesvědčivý, za pomocí naprosto nepřípustných metod, například tzv. logické argumentace, může u vás dosáhnout změny názoru, v nejhorším případě si může dokonce získat vaši náklonnost.

Z uvedených důvodů je nežádoucí jakýkoliv kontakt těchto tvorů s běžným občanstvem. To tady nemůžeme potřebovat! Pro naši společnost jsou využitelní (když už tady tedy jednou jsou) pouze jakožto bezduché loutky, vykonávající servisní činnosti občanům města. K tomu je ale bude zapotřebí udržovat v patřičných mezích léty prověřenými a odborníky uznávanými metodami, jako např. trestu a biče (cukr se nedoporučuje), strachu, přidávání práce nesmyslnými a zmatenými právními předpisy, kontrolami kontrol atd. Hlavně, ať si nevyskakují! A nemluví! „


Tak tahle absurdita mě napadla při čtení zamyšlení autorky článku o životě plném střetů v místním tisku. Ta hysterie z toho, co si to už ti úředníci dovolují, co si to už dovoluji já, mě dostala.Víte jak to je, když si člověk něco nepěkného, sporného, či nepravdivého o sobě přečte v novinách nebo se jen doslechne od lidí kolem? Asi to zná skoro každý. Pomluvy, dohady, konstrukce, vysílání jedových šípů. Dotýká se nás to všech. V prvním momentě se člověk naštve, chce se okamžitě bránit, napadnout toho druhého stejnou zbraní… Je ale lepší vychladnout. Popřemýšlet nad tím, proč to ten člověk dělá, jaký má důvod, co ho trápí. Vždyť on je vlastně asi nešťastný, něco chce, ale neví jak toho dosáhnout, neumí to jinak, než předvádí. A to třeba pod pláštíkem ochrany morálky a demokracie.

Tento týden byl náročný, hodně práce, sportu, kultury :-) a nějak jsem vše pustila z hlavy. Vychladla jsem. Ale je tu neděle. Už jste si všimli, že nedělní večer je můj psací čas, že? Měla jsem nachystané jiné téma, ale přesto mi to nedalo. Ve statusu svého blogu jsem napsala, že mám potřebu komentovat, co se píše, případě se i obhajovat. Tak mi to nedalo a sepsala jsem tuto hloupou reakci. Osobně se mi nelíbí a mám i dalšího kritika. Svou dceru. Prý jsem příliš defenzívní. Má pravdu, musím se polepšit. Tak příště možná něco zajímavějšího.

 

Přátelé, stromy se už zelenají!


Hana S. 


P. S. Á propos, střet zájmů. Tuhle při jednání zastupitelstva se probírala žádost jistých majitelů nemovitostí o změnu územního plánu. Asi pouhou shodou nešťastných náhod byl mezi žadateli i jeden zastupitel města (světe div se, člen morálně čisté opozice). Oznámil správně veřejně, že je ve střetu zájmů. Nicméně hlasování se zúčastnil a hlasoval pro vlastní zvýhodnění. Věřím, že jen v dobrém úmyslu pomoci ostatním, případně pouze nějakým omylem. Možná by to ale bylo téma pro pokračování sloupku :-).

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?